GYM Učitelé
Mgr. Peter Zafka

Vedoucí sekce informatiky

Peter pochází ze Slovenska, na Katolické univerzitě v Ružomberku vystudoval pedagogickou fakultu s aprobací matematika a náboženská výchova pro ZŠ a SŠ. Devět let působil církevních školách (osmileté gymnázium a ZŠ) v Rajci. Po přestěhování do Prahy tři roky učil na ZŠ prof. Švejcara v Modřanech. Od roku 2014 je členem pedagogického sboru v ZŠ Navis.

Je členem skupiny zaměřené na rozvoj matematické gramotnosti MAP v Říčanech, od roku 2019 je lídrem v oblasti zavádění formativního hodnocení na škole.

Mezi zájmy řadí sport, literatura, technologie. Rád pořádá na škole různé informatické akce a soutěže. Baví ho Linux, otevřený software a robotické hračky.

Je ženatý a se svou manželkou vychovávají 3 dcery, kterým rád čte pohádky, hraje karty nebo s nimi objevuje svět robotiky.

Je přesvědčen, že kvalitní vzdělání a hodnoty je to, na čem opravdu záleží. I po 18 letech ve školství má chuť na sobě pracovat a společně růst se svými žáky.