Pozadí hlavního banneru

Etika a písničky

Etika a písničky

Milé děti, vážení rodiče, kolegové, přátelé,

na naší škole se vyučuje etika. Pročpak? Protože si myslíme, že vedení k dobrým vlastnostem a k hodnotám je velice důležité. Jsme přesvědčeni, že každý z nás by na sobě měl pracovat a měl by se snažit pomáhat ostatním lidem. Ve výsledku práce na nás samotných přináší životní štěstí a stabilitu. Při hodinách etiky používáme systém, který se jmenuje Výchova ke ctnostem.

Na této stránce naleznete písničky, které se právě k této výuce vztahují. Každá písnička je zaměřená na jednu ctnost a napsali jsme je s dětmi ze školy Navis. Budu rád, když Vám poslouží k dobrému. Pevně věřím tomu, že hudba má velikou sílu a proniká do nitra naší duše. Proto doufám, že i Vám budou písničky k užitku, zejména doporučuji na cestování autem :)

Ať už s rodiči či ve škole, o každé písničce je dobré s dětmi promluvit. Některé písně jsou postaveny jako popis dobré vlastnosti, jiné jako satirický obraz našich neduhů.  Metodiku chystáme.

Vydali jsme učebnice etiky pro 1.- 3. třídu a pracujeme na dalších, které velice rádi budeme sdílet s kýmkoliv, kdo má o výchovu dětí zájem!

Písničky o ctnostech

 

Písničky z podpalubí

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.