Dokumenty
Zápis a přestup na Základní školu Navis.
Základní škola Navis má specifickou filozofii vzdělávání a výchovy. Zde ji nabízíme k prostudování.
Školní vzdělávací program Základní školy Navis se jmenuje Škola pro rodinu a je vypracován s ohledem na úzkou spolupráci s rodinou. ŠVP je platné od 1.9.2013.
Školní vzdělávací program školní družiny a školního klubu.
Dokumenty sloužící jako příloha smlouvy.
Naše škola vypracovala učebnici etiky Rosteme, kterou poskytujeme i ostatním školám k výuce etiky.
Českou školní inspekcí byla ZŠ Navis v březnu 2018 hodnocena jako škola otevřená rodinám s kvalitní výukou a důrazem na vzájemnou úctu a respekt.
Školní řád je v plném znění k nahlédnutí zde. Obsahuje i kodex slušného chování žáka, který srozumitelnou formou shrnuje školní řád do praktických ponaučení o chování ve škole.
Vnitřní řád školní jídelny a výdejny jídel
Další dokumenty:
Přihláška na EK aktivity, náboženství
Žádost o uvolnění z vyučování na více než 3 dny
Výtroční zprávy:
Výroční zpráva za rok 2016/2017
Výroční zpráva za rok 2017/2018
Výroční zpráva za rok 2018/2019
Informační povinnost správce
Zpracováváme osobní údaje pro účely vykazování pro školní matriky a pro účely vzdělávání a podpory vzdělávání (plány podpory a podpůrná opatření). Dále se zaznamenávají data čipovým systémem pro účely vedení školní docházky. Data jsou zpracovávána i v informačním systému EduPage. Data jsou zpracovávána a předávána na základě právních důvodů a jsou zpracovávána na území EU.
Pověřenec pro ochranu osobních údajů (GDPR)
JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát
Sídlo: Týnská 633/12, 110 00 Praha 1
Ev. č. ČAK: 15195
IČO 726 95 633
Datová schránka: kz73igd
E-mail: gdpr@jakubkriz.cz
Mobil: +420 703 142 855
Škola nakládá a zapracovává následující osobní údaje žáků:
datum narození, místo narození, rodné číslo, státní příslušnost, bydliště, údaj o zákonném zástupci, soudní rozhodnutí vztahující se k přidělení dítěte do výchovy, nutný zdravotní údaj apod.
Škola nakládá a zapracovává následující osobní údaje zákonných zástupců:
jméno, příjmení, bydliště, kontakt, např. telefonní číslo pro případ nutného kontaktu školy se zákonným zástupcem v rámci ochrany zdraví, bezpečnosti a práv žáka, další údaje nezbytné např. pro vydání správního rozhodnutí apod.
Projekty v ZŠ Navis
ZAVÁDĚNÍ FORMATIVNÍHO HODNOCENÍ
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_032/0008212
1. 1. 2019 - 31. 12. 2021
Projekt Zavádění formativního hodnocení na základních školách je realizovaný PedF UK a vzdělávací organizací EDUkační LABoratoř. Podporuje učitele v rozvoji jejich dovednosti v oblasti efektivní zpětné vazby.
Hlavním cílem projektu je pomoci základním školám v Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském a Středočeském kraji při zavádění formativního hodnocení do výuky tak, aby docházelo ke zlepšení učení žáků. Za tímto účelem se tato škola stane jedním z 9 center kolegiální podpory, která budou sloužit jako místa setkávání učitelů z okolních škol. Materiály pro učitele, které v průběhu projektu vzniknou, budou zdarma ke stažení z databanky na stránkách www.formativne.cz.
PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ - ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ
Název projektu: To dáš! Podpora pro žáky ohrožené školním neúspěchem
reg.č.p.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006069
Projekt je zaměřen na společné vzdělávání žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podporu extrakurikulárních aktivit a spolupráci s rodiči žáků.
Školní speciální pedagog - personální podpora ZŠ
Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - školního speciálního pedagoga (dále jen "speciální pedagog") základním školám, které začleňují do kolektivu minimálně tři žáky s potřebou podpůrných opatření prvního stupně podpory /se speciálními vzdělávacími potřebami. Minimálně tři žáci s potřebou podpůrných opatření prvního stupně podpory/se speciálními vzdělávacími potřebami musí být ve škole identifikováni po celou dobu realizace aktivity. Zajištění personální podpory vyrovná šance na maximální rozvoj potenciálu každého žáka základní školy.
Speciální pedagog diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Součástí práce je spolupráce na tvorbě plánu pedagogické podpory, nebo individuálního vzdělávacího plánu pro každého žáka s potřebou podpůrných opatření/se speciálními vzdělávacími potřebami. Speciální pedagog také spolupracuje a pracuje se vzdělávacími středisky a dalšími mimoškolními zařízeními.
Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
Cílem aktivity je podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování. Jednotka může být také využita pro žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, kterým aktivita může napomoci upevnit jejich zvyk provádět samostatnou odpolední přípravu a podpořit zvládnutí standardů daných Rámcovým vzdělávacím programem např. v hlavních předmětech český jazyk, matematika a cizí jazyk.
Aktivita bude realizována prostřednictvím doučování tří žáků ohrožených školním neúspěchem vedeného pedagogem, asistentem pedagoga, či jinou osobou, která bude vedením školy určena pro vedení doučování (nemusí se jednat o pedagogického pracovníka, doučujícím může být i např. student 4. nebo 5. ročníku fakult připravujících budoucí pedagogické pracovníky).
Při identifikaci žáků ohrožených školním neúspěchem je možné sledovat následující oblasti:
- nízká motivace ke vzdělávání;
- dlouhodobá a opakovaná prospěchová neúspěšnost;
- nedůslednost ve školní přípravě;
- kázeňské přestupky;
- nedůsledné rodičovské vedení;
- sociokulturně znevýhodněné prostředí.
Výběr žáků je zcela v kompetenci ředitele školy. Žáky vybírá ředitel školy ve spolupráci s pedagogy na základě prospěchu v uplynulém období (školní rok/pololetí). U žáka prvního ročníku je možné vycházet z informací získaných při zápisu.
Doučování bude probíhat v rozsahu minimálně 16 hodin, a to jedenkrát týdně 60 minut pět po sobě jdoucích měsíců, ve kterých probíhá výuka. Pokud v jednom týdnu doučování odpadne, může škola v dalším týdnu realizovat doučování dvakrát. Pro naplnění výstupu je nezbytné, aby průměrná návštěvnost aktivity byla min. 75 % z celkového počtu zapsaných žáků.
Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ
Cílem aktivity je poskytnout rodičům informace spojené s konkrétními tématy souvisejícími s modernizací škol a vzdělávacího systému a dostatečný prostor k diskusi.
Základní škola zajistí realizaci odborně zaměřených tematických setkávání rodičů za účasti externího odborníka na téma související s modernizací škol a vzdělávacího systému. Externím odborníkem může být např. pracovník pedagogicko-psychologické poradny, vysokoškolský pedagog, metodik, apod.
Celkový hodinový rozsah setkávání je 12 hodin v průběhu realizace projektu. Doporučená forma realizace je šest setkání po dvou hodinách (lze ale realizovat i tři setkání po čtyřech hodinách, důležitý je celkový součet setkávání). Setkávání se bude odehrávat ve skupině minimálně osmi rodičů. Maximální počet rodičů je na zvážení školy, ale je třeba zajistit, aby setkání splnilo účel, aby bylo efektivní a rodiče měli možnost aktivně se zapojit do průběhu setkání formou diskuze. Pokud to prostory umožňují, setkávání rodičů se zpravidla uskuteční přímo v prostorách dané základní školy.
Název projektu: ZŠ Navis šablony III
reg.č.p.: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020749
Anotace projektu: Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí/žáků/účastníků, podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit, aktivity rozvíjející ICT, spolupráce s rodiči dětí/žáků/účastníků, spolupráce s veřejností.
Cíl projektu: Sociální integrace dětí a žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělávání. Zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce.
Projekt „ZŠ Navis šablony III“ je spolufinancován Evropskou unií“
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Vybrali jsme tyto šablony:
Školní asistent personální podpora ZŠ
Projektový den ve výuce ZŠ (povinná aktivita)
ZŠ Navis byla podpořena grantovým programem O2 Chytrá škola.
https://www.o2chytraskola.cz/grantovy-program