Třídní učitelé
Mgr. Gabriela Herciková

Třídní učitelka 5. třídy

Gabriela své dětství prožila v Říčanech, kde také absolvovala gymnázium. Vystudovala Učitelství biologie a matematiky pro 2. a 3. stupeň na Přírodovědecké fakultě UK. Po škole necelé 4 roky učila na 2. stupni 1. ZŠ v Říčanech. Potom se jí narodily 3 děti. Po návratu z rodičovské dovolené ještě dva roky učila na 1. ZŠ, ale zrála v ní touha učit menší děti. Začala studovat učitelství 1. stupně na PedF UK a zároveň nastoupila na malou vesnickou školu v Tehově. Strávila tam milých 7 let, během kterých prošla všemi ročníky prvního stupně, dokončila studium a absolvovala dvouletý vzdělávací cyklus obecného a oborového mentoringu v oblasti badatelsky orientovaného vyučování. Má chuť stále zdokonalovat své učitelské dovednosti, zavádět do výuky nové metody, klást důraz na formativní hodnocení, a to vše ve spolupráci s kolegy.

Ráda tráví čas s manželem a dětmi. Jezdí na koloběžkách, spí pod stanem a poznávají krásy naší vlasti. Odpočine si při čtení, práci na zahrádce, vaření a někdy i uklízení. Je jí ctí, že nyní může působit ve škole, která klade důraz nejen na rozvoj intelektu, ale celé osobnosti dítěte, včetně duchovní stránky. Ráda by dětem předala ze sebe to nejlepší, aby vyrostly ve vnímavé, ohleduplné a samostatné mladé lidi.