Třídní učitelé Učitelé
Mgr. Tereza Studničková

Třídní učitelka 4. třídy

Tereza se narodila v Kutné Hoře, pochází z Kostelce nad Černými lesy, a momentálně bydlí v Praze.  V roce 2019 dokončila studium na PedF v Praze obor Učitelství pro 1. stupeň se zaměřením na hudební výchovu. Ve své diplomové práci se zabývala tématem muzikoterapie. Konkrétně tomu, jak můžeme skrze hudbu lépe porozumět a napomoci dětem s poruchami učení, chování nebo pozornosti. Ráda by se rozvíjela v této oblasti i do budoucna. Tři roky vedla individuální soukromé hodiny hry na zobcovou flétnu.

Na základní škole Navis je od roku 2014, kam nastoupila ještě během studia jako učitelka prvního stupně. Ve škole se věnuje především menším dětem na 1. stupni. Také učí hudební výchovu a náboženství.

Strávila 1 rok v Příchovicích v Jizerských horách na faře, která funguje jako dům stálého přijetí pro kohokoliv, především pro mladé věřící. Vytvářela pro ně sportovní i duchovní program. Na práci s mladými lidmi ji baví podílení se na jejich duchovním a osobnostním růstu. Velmi ráda se na toto místo vrací.

Ráda věnuje čas svým přátelům a rodině, divadlu, hudbě, cestování, procházkám v přírodě, běhání a dobré kávě s čokoládou. Jejím velkým snem je navštívit USA a Kanadu, kde žije část její rodiny.

Na učení ji baví autenticita, upřímnost a otevřenost dětí, jakým způsobem vnímají a objevují svět kolem sebe. Vnímá také, že v tomto poznávacím procesu je velmi důležité, jaké hodnoty a příklady my dospělí dětem předáváme.