Rodina

Publikováno  27.09.2021
Věřím, že v době COVIDOVé si všichni ještě více a intenzivněji uvědomujeme, jak jsou pro nás důležité vztahy, potkávání se a společné sdílení. I mnozí osvícenější učitelé a ředitelé nyní mluví o potřebě socializace a umírnění se v oblasti dohánění látky. Žáci přicházející do školy potřebují více, než jen je „servisovat“ jako auto. Potřebují kolektiv, osobní přístup a v první řadě chápající a podporující rodinu. Mám za to, že jdeme hlouběji a více si uvědomujeme, že nejsme stroje na podávání výkonu, ale že je potřeba věnovat se stránkám, které možná byly doposud upozaďované – sociální inteligenci, empatii, schopnosti sebeovládání, schopnosti vyjadřování našich pocitů.
Rodina

Úvod

Myslíme si, že dokážeme naše žáky podpořit tím, že podpoříme Vás, rodiče, abyste si dokázali udělat čas na sebe navzájem. Věříme totiž, že rodinnou pohodu, atmosféru sdílení a pochopení do velké míry utváří harmonický vztah mezi maminkou a tatínkem (stejně jako je například atmosféra ve škole dána vztahy v kabinetech a ve sborovně). Chceme podporovat přemýšlení o našich vztazích mezi dospělými, protože věříme, že se do velké míry odráží i na našich dětech. Víme, že doba byla a možná ještě bude velmi náročná, a to zejména v oblasti vztahové. Proto zakládáme Centrum pro rodinu Navis!

Centrum pro rodinu

Základ neúspěchu jakékoliv prorodinné vzdělávací instituce je, že má natolik ambiciózní plány, že všechny odradí množstvím seminářů, odborných přednášek a „dalších způsobů, které nám mají mluvit do svědomí“. Všem totiž schází ČAS. My chceme změnu – nabídnout čas Vám. Čas, který můžete Vy, rodiče, strávit spolu.

První setkání – Jazyky lásky

Naše první setkání proběhne v sobotu dne 9. 10. od 9:00 na naší Základní škole a gymnáziu Navis, kam můžete na sobotní program přivést svoje ratolesti od 4 let. Bude o ně dobře postaráno našimi pedagogy. Vy získáte den pro sebe a zpět se vrátíte v 15:00. Mezi 15:00 a 16:00 Vám představíme knihu Pět jazyků lásky od Garyho Chapmana, kterou od nás také dostanete.

Více zde: https://www.zsnavis.cz/cs/akce/2021-09-sobota-pro-manzele

J. Vepřek