Publikováno 1.5.2018

Duran Duran, aneb příprava na koncert

Hrajeme Duran Duran - Ordinary World! Myslím si, že žáci a mladí studenti ocení i starší hudbu (nejen popluární a rockovou, ale třeba i artificiální - klasickou), pokud se dozvědí více o době, ve které hudba vznikala a o poselství, které k lidem měla. Hudba má totiž nejen hodnotu uměleckou, ale má také co vyprávět z hlediska historicko-sociálního. Pomáhá utřídit si, jak se historie mění i opakuje, jak jsou lidé vlastně pořád stejní a mají stejné starosti i radosti. Pochopení pomáhá tomu, abychom dokázali ocenit i umění, které není "z naší generace" a věřte, že hudba našich "otců" je často problematičtější, než gregoriánský chorál :) Nám se daří nalézat v hudbě radost i poučení. Zde Ordinary World. JV

Hrajeme Duran Duran - Ordinary World! Myslím si, že žáci a mladí studenti ocení i starší hudbu (nejen popluární a rockovou, ale třeba i artificiální - klasickou), pokud se dozvědí více o době, ve které hudba vznikala a o poselství, které k lidem měla. Hudba má totiž nejen hodnotu uměleckou, ale má také co vyprávět z hlediska historicko-sociálního. Pomáhá utřídit si, jak se historie mění i opakuje, jak jsou lidé vlastně pořád stejní a mají stejné starosti i radosti. Pochopení pomáhá tomu, abychom dokázali ocenit i umění, které není "z naší generace" a věřte, že hudba našich "otců" je často problematičtější, než gregoriánský chorál :) Nám se daří nalézat v hudbě radost i poučení. Zde Ordinary World. JV

Soubory ke stažení

My Video.wmv