Publikováno 5.12.2016

Šetrnost a štědrost, vánoční sbírka

Vážení a drazí, aby byla výchova ke ctnostem živá a opravdová, je zapotřebí, aby děti chápaly, co v jádru znamená. Každá ctnost se musí zažít a prožít, potom se může stát integrovanou součátí naší osobnosti. Dnes jsme si při ranním shromáždění povídali o tom, že vše, co v životě děláme, nám musí dávat smysl. Pokud tedy chceme prožívat šetrnost, musí mít naše snaha nějaký konkrétní dopad. Proč "šetříme"? Abychom měli více prostředků na další věci? Aby nám i dětem dávala šetrnost smysl, spojme ji se štědrostí! Věříme, že ušetřené peníze nebo jiné komodity, které pramení z našeho přebytku, můžeme dávat a udělat tak radost těm, kteří nemají stejné štěstí. Proto jsme ve škole pro děti připravili krabici, do které mohou dávat hračky, které jsou díky jejich šetrnosti pěkné a mohou udělat radost i dalším dětem. Každý z nás má asi doma hračku, se kterou si už půl roku nehrál a která může přinášet radost například dětem v nemocnici. Prosíme, podpořte své ratolesti, aby se připojily do naší vánoční sbírky. Přejeme krásně prožitý advent. S pozdravem Jan Vepřek, kapitán

Vážení a drazí,

aby byla výchova ke ctnostem živá a opravdová, je zapotřebí, aby děti chápaly, co v jádru znamená. Každá ctnost se musí zažít a prožít, potom se může stát integrovanou součátí naší osobnosti. Dnes jsme si při ranním shromáždění povídali o tom, že vše, co v životě děláme, nám musí dávat smysl. Pokud tedy chceme prožívat šetrnost, musí mít naše snaha nějaký konkrétní dopad. Proč "šetříme"? Abychom měli více prostředků na další věci? Aby nám i dětem dávala šetrnost smysl, spojme ji se štědrostí! Věříme, že ušetřené peníze nebo jiné komodity, které pramení z našeho přebytku, můžeme dávat a udělat tak radost těm, kteří nemají stejné štěstí.

Proto jsme ve škole pro děti připravili krabici, do které mohou dávat hračky, které jsou díky jejich šetrnosti pěkné a mohou udělat radost i dalším dětem. Každý z nás má asi doma hračku, se kterou si už půl roku nehrál a která může přinášet radost například dětem v nemocnici.

Prosíme, podpořte své ratolesti, aby se připojily do naší vánoční sbírky.

Přejeme krásně prožitý advent.

S pozdravem
Jan Vepřek, kapitán