Publikováno 19.2.2016

Exkurze - Muzeum Karlova mostu a plavba Pražskými Benátkami

S třídou 5.A jsme se vydali na exkurzi do pražského Muzea Karlova mostu a na plavbu po Vltavě Pražskými Benátkami.

Nejprve se zdálo, že vrcholem akce bude hned její začátek, a to objevení hejna ptáků u Karlova mostu, které se děti rozhodly pořádně nakrmit. Šílené kroužení ptáků kolem naší skupiny rozhazující kousky svačin zaujalo nejednoho asijského turistu. Pak jsme se vydali do malého přístaviště pod prvním obloukem Karlova most a hned po nástupu na palubu dřevěné a vytápěné loďky jsme byli občerstveni horkým čajem a perníkem. Těžko posoudit, zda z toho měli větší radost žáci, nebo pedagogický doprovod. Od kapitána lodi jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o mostě i kanálu Čertovka, kterým jsme také proplouvali.

V muzeu jsme si vyslechli výklad k dějinám mostu a jeho stavbě, dozvěděli jsme se o sv. Janu Nepomuckém, vyzkoušeli jsme si středověkou verzi jeřábu a mohli jsme se podívat na dosud zachovaný pozůstatek Juditina mostu, předchůdce toho Karlova.

Po programu děti vyplnily tematický pracovní list, takže si z výletu odnesly nejen zážitky, ale snad také nové vědomosti.