Publikováno 17.6.2015

Zachraňujeme svět s potomkem Julese Vernea

V rámci projektu Noc s Andersenem byli žáci 3. - 5. třídy přeneseni do světa Julese Vernea plného technických zázraků. Akce začala v pátek 12. 6. návštěvou šíleného vědce a Verneova potomka, který byl svým prapraprapředkem pověřen dokončením stroje, který by posunul lidstvo o kus vpřed a umožnil rozšíření pomoci potřebným do všech koutů světa.

Každá skupina se nejprve pomocí četby z nějaké Verneovy knihy seznámila s jedním z vynálezů, poté jej prostřednictvím vytvořeného plakátu představila ostatním. V 17:00 nás navštívil pan Ondřej Neff a přes hodinu si s dětmi povídal o Verneově životě, knihách i vynálezech. Povídání doplnil spoustou krásných ilustrací z Verneových knih. Další částí programu bylo několik her, při kterých bylo možné získat materiál na stavbu vlastního stroje. Každá skupina pak sestavila model ojedinělého vozidla, jehož sériová výroba je jen otázkou času... Den byl zakončen promítáním filmu Cesta kolem světa za 80 dní.

Už se těšíme na příštího "Andersena" a doporučujeme prohlédnout si fotogalerii.