Od nového roku se naše škola může pyšnit vyšším stupněm hodnocení své etické úrovně. Na slavnostní konferenci v Zrcadlovém sále Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nám 24. září 2015 předal ocenění Etická škola stříbrného stupně náměstek ministra školství Mgr. Jaroslav Fidrmuc. Konference se konala při příležitosti pětiletého výročí od zavedení etické výchovy do systému českého školství.

Oficiální zprávu MŠMT o této konferenci si můžete přečíst zde. Více informací k etické výchově naleznete na stránkách Etického fóra.

V této souvislosti chceme také vyjádřit velký dík manželům Vlasaným, rodičům dvou chlapců z naší školy, protože díky jejich finanční podpoře mohou dva naši pedagogové absolvovat dlouhodobější kurzy etické výchovy. Ty jsou nejen jednou z podmínek pro získání zmíněného ocenění, ale především představují významný prvek ve formaci našich učitelů. Děkujeme!