Zápis

Máte zájem své dítě zapsat do první třídy na Základní školu Navis? Domluvte si osobní schůzku s panem ředitelem Mgr. Janem Vepřekem e-mailem na trnkocy@skoly-navis.cz (Jana Trnkócy) nebo telefonicky na +420 731 494 744. Na schůzku dorazte nejlépe oba rodiče.

Zájemka o zápis

Mám zájemVyplňte nám zájemku a my se Vám dle kapacit ozveme!

Co je potřeba splnit?

K zápisu je potřeba, abychom si popovídali o našem směřování a abychom se alespoň trochu poznali. Pomůže nám to budovat kolektiv lidí, kteří souzní s naší školní filozofií.

1. Vyplnit zájemku
  2. Odevzdat přihlášku

• Mailem na sekretariat@skoly-navis.cz opatřenou Vaším elektronickým podpisem
    • Datovou schránkou na ID datové schránky: fq95vcu
    • Podepsanou přihlášku pošlete poštou/doneste osobně
  3. Dorazit na schůzku (oslovíme Vás mailem na základě zájemky), nejlépe oba rodiče
  4. Zúčastnit se zápisu, je-li to možné (případně můžeme nabídnout alternativní způsob)

Kdy bude zápis?

Zápis bude probíhat ve dnech 23. - 25. 4. 2024. Preferujeme účast Vašich ratolestí v rozsahu jednoho hravého setkání. S dětmi si pohrajeme, školní zralost sledujeme pouze do té míry, abychom mohli případně rodičům doporučit odklad školní docházky. Děti nijak nepřipravujte a nechte je těšit se na hraní na Základní škole Navis. Přesné datum zápisu od nás dostanete mailem.

Jak bodujeme a jak stanovujeme pořadí?

Splnění předpokladů k absolvování ŠVP ZV Škola pro rodinu Základní školy a gymnázia Navis (max. 30 bodů)
V případě rovnosti bodů uplatňujeme následující doplňková kritéria:

• Uchazeč má na Základní škole a gymnáziu Navis sourozence (15 b.)
  • Soulad ŠVP PV s ŠVP ZV Škola pro rodinu Základní školy a gymnázia Navis (například spřízněná Mateřská škola Ratolest) (5 b.)
  • Los

Do první třídy v roce 2024/2025 přijmeme 22 žáků.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně kritérií či postupu se můžete obrátit na pana ředitele Jana Vepřeka, +420 775 029 593, nebo veprek@skoly-navis.cz

Nahlížení do spisu je možné po předchozí domluvě (sekretariat@skoly-navis.cz), a to do vyhlášení výsledků zápisu.

Je Vaše dítě zralé pro školu?

Zároveň prosíme všechny rodiče, aby zvážili školní zralost svých dětí, škola má děti bavit. V případě jakýchkoliv nejasností je možnost spojit se s naší speciální pedagožkou Mgr. Janou Dlabolovou dlabolova@skoly-navis.cz, která Vám s otázkou školní zralosti ráda poradí.

V případě, že žádáte o odklad, je potřeba k přihlášce také dodat žádost o odklad a doporučení z PPP a od praktického lékaře.

Děkujeme za Váš zájem!

Za tým ZŠ Navis